banner

Okénko reprezentačního trenéra

 

Na tomto místě pro vás bude pravidelně hodnotit utkání mládežnických soutěží chlapců trenér národního týmu mužů Ronen Ginzburg.

 

Hodnocené zápasy
Extraliga U17 11.10.2014 USK Praha - BA Nymburk 34:74 (6:29; 10:45; 20:54) Hodnocení
Extraliga U19 01.11.2014 USK Praha - GBA Sparta Praha 62:46 (18:15; 29:30; 46:37) Hodnocení
Extraliga U17 23.11.2014 USK Praha - GBA Sparta Praha 64:61 (16:15; 27:33; 45:45) Hodnocení
Extraliga U19 25.01.2015 Sokol pražský - Orli Prostějov 51:60 (11:4; 21:22; 36:40) Hodnocení

 

Extraliga U17: USK Praha - BA Nymburk 34:74 (6:29; 10:45; 20:54)


O zápase jako takovém

"Na první zápas sezony to nebylo špatné. Škoda jen, že nepřišlo víc lidí z řad rodičů a kamarádů hráčů. Oba týmy ještě vypadaly nesehraně, ale to je normální. Zároveň se dalo poznat, že trenéři s hráči pracovali v přípravě na základních dovednostech. Nymburk se jevil jako fyzičtěji hrající a v průměru vyšší tým, což se okamžitě projevilo i na hřišti. Od první minuty zápas kontroloval, agresivní obranou USK nutil ke ztrátám, měl převahu na obranném i útočném doskoku a rychle přecházel do protiútoku."

 

O hře týmu USK Praha

"USK v první půli vypadal zaskočený, tempu soupeře nestačil. Druhou půlku už se v tomhle ohledu hodně zlepšil, v obraně přešel do zóny, což Nymburk tlačilo do střelby trojek. Myslím, že hosté do zóny nehráli dobře. Podle mého názoru USK využíval příliš často pick and rolly a potřeboval by větší pestrost útočných systémů: třeba dribble drive (typ útoku, kdy při správném rozmístění hráčů je obtížné vypomáhání na útočníka s míčem napadajícího koš, a kdy 4 hráči z 5 jsou obvykle rozmístění po obvodu trojky), napichování obrany a tak dále. Tým má vhodné hráče k pronikání do obrany a vytváření pozic pro guardy nebo podkošové hráče."

 

O hře celku BA Nymburk

"Nymburk ukázal dobré věci v útoku i obraně, musí ale zlepšit hru do zóny. Ta není jen o střelbě z dálky. Hráči musí vědět, jak dát míč dovnitř a ven, a jak potom třeba vystřelit nebo najet."

 

O zajímavých hráčích

"Viděl jsem několik hráčů, co vypadali, že mají slibnou budoucnost. V nymburské sestavě to byl pivot Nečas, forward Kolář a rozehrávači Kotásek s Mrázem. Z družstva USK bych vybral Jakuba Tůmu a Davida Chaloupku."

 

 

Extraliga U19: USK Praha - GBA Sparta Praha 62:46 (18:15; 29:30; 46:37)

 

V dalším pokračování "mikroskopu" reprezentačního kouče mužů se podíváme na pražskou Folimanku na víkendový hit extraligy U19, v němž se utkali do té doby neporažení hosté z GBA Sparta s domácím USK, jenž si do zápasu nesl už břímě dvou neúspěchů s Pardubicemi a Nymburkem. Duel díky výtečné druhé půli (33-16) ovládl tým Sov v poměru 62-46, když byl lepší v segmentu dvojek (47/24 - 52/19), trojek (18/3 - 18/1) a ztracených míčů (8-14). Individuálně jej táhlo trio Ondřej Sehnal (19 bodů, 12 doskoků, 10F+), Marek Mareš (18) a Kryštof Chaloupka (16 bodů, 7 doskoků, 5 zisků). Hosty drželi jako dvojciferní střelci pouze oba zahraniční hráči - Meznieks (13+6 doskoků) a Jovič (10+9 doskoků).

O ZÁPASE CELKOVĚ
"Bylo to dobré utkání se spoustou emocí, kdy se zdálo, že právě mezi těmito dvěma týmy jde o víc než jen o běžný zápas základní části a že výsledek je pro oba hodně důležitý. Hrálo se - ve srovnání s dalšími utkáními, co jsem viděl - agresivněji, a to včetně některých faulů "přes čáru". Nakonec vyhrál tým s menší kvalitou, když hlavní rozdíl spočíval v osobách trenérů."

O PRVNÍ PŮLCE
"První poločas (29-30) byl hodně vyrovnaný. Sparta zahájila velmi agresivně, dobře komunikovala v obraně a vyrážela do protiútoků. V mnoha případech z toho ale nevytěžila body. USK byl zprvu zaskočený a svou individuální kvalitou jej držel zejména Ondřej Sehnal (na snímku), který už hraje za USK i v NBL. Sparta ho v obraně při pick and rollech zavírala a nutila posílat balon dál nebo dělat špatná rozhodnutí, což pro ni bylo dobré."

"USK v obraně nezvládal pokrýt srbského rozehrávače Joviče. Je to velmi velmi kvalitní hráč. I když u něj obrana byla natěsno, dělal si na hřišti, co chtěl, a kontroloval zápas. Sparta hrála v útoku systém dribble drive (typ útoku, kdy při správném rozmístění hráčů je obtížné vypomáhání na útočníka s míčem napadajícího koš, a kdy 4 hráči z 5 jsou obvykle rozmístění po obvodu trojky), což v některých případech nebyla špatná taktika."

O DRUHÉM POLOČASE
"Pak ovšem přišla druhá půlka, kdy se na hřiště ze šaten "dostavil jen jeden tým". USK především změnil obranu na Joviče, kdy při pick and rollech chodili jeho obránci pod clonou, nebo ho nechávali střílet, ale nedovolili mu najíždět dovnitř, což byla dobrá volba. Sparta za prvních 18 minut druhé půlky dala pouhých 10 bodů a zdála se být zaskočena v útoku i obraně. Čekal jsem, že její trenér (Julian Beťko) zareaguje a vezme si uklidňující timeout. On byl ale zaměstnán pokřiky na své hráče a timeout si vzal až po šňůře USK 16-0, kdy už se celá hra Sparty rozpadla. Za celou třetí čtvrtinu na její oddechový čas vůbec nedošlo. Kouč Sparty nic nezměnil, nezkusil USK zastavit třeba zónou, která v první půlce soupeře rozhodila."

"Naopak domácí se v útoku rozjeli. Nehráli jen pick and rolly, ale využívali i systémů s clonami mimo míč a Sparta nevěděla, co s tím. Sehnal zpřesnil svou hru, posílal míče včas z ruky a často pronikal i přes výpomoc druhého obránce. Když se Sparta začala částečně vracet do zápasu, kouč USK (Petr Jachan) si vzal okamžitě timeout a "momentum" soupeře zastavil."

O TÉMATECH K ZAMYŠLENÍ
"USK potřebuje pracovat na útoku proti zóně, musí v ní víc využívat prostor "high postu" a "krátkých rohů". USK si místo toho jen posílal míč po oblouku a střílel trojky. A celý tým se také musí proti rychlým protiútokům vracet do obrany organizovaněji."

"Sparta má dobrou kostru týmu, ale hráči potřebují při hře komunikovat celý zápas, ne jen prvních pět minut. A také budou muset najít řešení na obrany, které jako USK nenechají Joviče najíždět do vymezeného území. On zatím nepředvedl, že by byl skvělým střelcem, ale uvidíme v budoucnosti."

"Velmi zvláštní pro mě bylo, že klub jako GBA Sparta hrál jen s "šesti a půl" hráče, když jde o klub, který je zaměřen především na rozvoj mladých hráčů, a nejde mu primárně o výsledky. Znám hráče, kteří tam jsou, a vím, že ke zlepšování potřebují hrát zápasy a ne jen trénovat."   

O ZAJÍMAVÝCH HRÁČÍCH
"Rozehrávač Sparty Miloš Jovič je, jak už jsem řekl, velmi zajímavý hráč. Bohužel pro nás to ale není Čech. Může se z něj stát skutečně hráč té nejvyšší úrovně. Aktuálně už má potřebné dovednosti jako výbornou přihrávku i myšlení, ale musí ještě zapracovat na střelbě a obecně na síle."

"Křídelník David Pekárek (199/75, syn exligisty Michala Pekárka) je jedním z kvalitních českých hráčů této kategorie. Bohužel od minulé sezony jsem u něj víceméně nezaznamenal zlepšení. Hlavně k tomu nedošlo proto, že neposílil horní část těla. Kvůli tomu pak každý kontakt při pronikání obranou nebo při agresivním krytí soupeře znamená buď ztrátu míče, nebo nepřesnou střelu. Je to inteligentní hráč, částečně vylepšil alespoň práci s míčem, ale bez navýšení fyzičnosti bude pro něj maximem americká univerzita a potom nanejvýš průměrný tým tady v Česku."

"Z týmu USK vyniká rozehrávač Ondřej Sehnal (v říjnu 17letý). Už jsem ho viděl hrát lepší zápasy, ale je to určitě dobrý hráč. Musí zapracovat na rychlosti rozhodování a obraně bez míče. Často zaspává a ztrácí svého hráče. Bezpochyby jde ale o dobrého hráče."

 

 

Extraliga U17: USK Praha - GBA Sparta Praha 64:61 (16:15; 27:33; 45:45)

 

Drobnohledem reprezentačního kouče mužů se tentokrát podíváme na pražské derby z 9. kola extraligy kadetů, jež v domácím prostředí proti GBA Sparta (3-4) utrhli hráči USK (3-5) 64-61. O tom, co utkání rozhodlo, jaké herní strategie oba celky volily, a kdo vynikl z jednotlivců, už nyní poví Ronen Ginzburg sám.

O ZÁPASE OBECNĚ I V DETAILECH
"Na tuto kategorii šlo o dobré utkání, kdy nakonec zvítězil tým s celkově nižší kvalitou. Začátek nebyl nejpohlednější, ale postupem času se hráči na obou stranách zlepšovali a hlavně ve druhém poločase ukázali pěkný basketbal, se zajímavým průběhem až do posledních minut."

"Oba celky zahájily se sevřenější obranou vymezeného území, čímž se chránily proti nájezdům dovnitř, a raději tak nechávaly soupeře střílet trojky. Častější střelbě z dálky odpovídalo i do poločasu nízké procento úspěšnosti a od obou týmů to tedy bylo dobré rozhodnutí. Ve vyrovnané první půli byl víc vpředu USK, ale Sparta v posledních dvou minutách manko stáhla."

"Sparta v obraně přebírala clony při pick and rollech. To pro ni bylo v danou chvíli dobré rozhodnutí, ale já s tím mám problém, protože toto řešení by v kadetech nemělo být primárním. USK se při krytí pick and rollu snažil o různá řešení, ale základem bylo stažení obrany za účelem ucpání vymezeného území."

"Druhý poločas začal náporem a vedením Sparty, načež kouč USK (Tomáš Grepl) nasadil zónu se třemi hráči nahoře a dvěma dole, což byla správná volba. Sparta nevěděla, co proti tomu hrát, a nehledala volné hráče v rozích a ve středu zóny. Problémem této zóny jsou právě rohy, ale ty Sparta nevyužívala a nepohybovala dost míčem. Tím přišla o zápasové "momentum" a USK se vrátil do utkání. A ze své nabyté výhody těžil až do konce."

"38 vteřin do konce čtvrté čtvrtiny USK vedl o dva body. Sparta si vzala timeout, ale přišla s trojkou, ke které nebyl důvod, což domácím definitivně dalo výhru."

O HŘE DOMÁCÍHO TÝMU
"USK až příliš využíval pick and rolly. V této kategorii nejde zápas zahajovat třikrát čtyřikrát za sebou s "double elbow pick and rollem" (kdy jsou dlouzí hráči připraveni postavit clonu na obou koncích trestné čáry). Je třeba zapojit do hry celou pětici. USK má dva hráče, Tůmu a Chaloupku, co dokážou dobře pronikat s míčem, a pokud využijí systém dribble drive s dobrým spacingem ostatních spoluhráčů (typ útoku, kdy při správném rozmístění hráčů je obtížné vypomáhání na útočníka s míčem napadajícího koš, a kdy 4 hráči z 5 jsou obvykle rozmístění po obvodu trojky), mohou se snadno dostat do koše, nebo tvořit pro ostatní. V druhé půlce pak domácí víc využívali clonění a pohybu v útoku, což jim dávalo výhodu."

"Proti sparťanské taktice přebírání při pick and rollů měl být USK o něco kreativnější. Někdy je dobré si pomoct falešným pick and rollem a najet rovnou do koše. Dvakrát třikrát v zápase se tím obrana dá překvapit a útočící tým tím naopak získá sebevědomí."

"Zóna USK 3-2 byla dobrou variantou, tým v ní hrál vyváženě, i když ne moc živě. Musí tu ale zapracovat především na vzájemné komunikaci."

O HŘE HOSTŮ
"Zastávám názor, že v U17 přebírat většinu zápasu clony při pick and rollech je jedním z těch snadných řešení obrany. Ač jde ale o dobré řešení, vy se především máte snažit, aby se takto mladí hráči v obraně zlepšovali individuálně a stejně tak i týmově. Přebíráním clon se však nezlepší. Neříkám, že se to nemá používat, protože každý chce vyhrávat, ale v tomto věku a v tomto klubu, který se soustředí na rozvoj hráčů, tak byť přepokládám, že to bude využívat, tak jako menšinové nebo druhé řešení, nikoli hlavní. Navíc, když už se přebírá, musí to být agresivní pohyb, aby se eliminoval problém pod košem, kde musí vyššího hráče přebrat menší. Případně je možné se v mezičase vrátit ke svým původním hráčům."  

"Sparta měla vedle hlavního trenéra (Ivana Adamoviče) ještě asi dva nebo tři asistenty a všichni celý zápas křičeli na své hráče různé pokyny, což je ale moc. Udílení pokynů a permanentní vysvětlování hráče zahltí, protože během hry jsou schopní vnímat jen určité množství informací."

O ZAJÍMAVÝCH HRÁČÍCH
"V týmu USK mě zaujal rozehrávač Jakub Tůma. Jde o velmi talentovaného hráče, který ještě musí celkově zesílit. Pak bude lepší i jeho střelba. Může se z něj stát velmi dobrý hráč. Velmi zajímavým borcem je i křídlo Martin Ťažký (přes slovensky znějící příjmení jde o Čecha). Ten v utkání ukázal kvalitu a musíme ho dál sledovat."

Sparta má rozehrávače Marka Welsche, což je synovec Jirky. Je to chytrý kluk a hlavně v horší části těla silný hráč, i když je o rok mladší než ostatní. Silný je i charakterově, někdy jen myslí moc na tým a vzdává se tím vlastní střely. Na top úroveň musí ještě zapracovat na střelbě za tři. Především se s míčem při výskoku musí dostat výš a stejně tak musí zrychlit odhodovou fázi, k čemuž je třeba nabrat ještě větší sílu."

"Nejzajímavějším hráčem pro mě byl hráč na pozici 2 nebo 3 Dominik Celina. Ten mě opravdu nadchl. Má dobrou postavu, jen nevím, proč hrál na čtyřce, i když to nevadilo. Může z něj být opravdu skvělý hráč pro budoucnost českého basketbalu. Tento typ hráče musí být ale na hřišti celých 40 minut a s nadsázkou řečeno - i v poločasové přestávce."

 

 

Extraliga U19: Sokol pražský - Orli Prostějov 51:60 (11:4; 21:22; 36:40)

 

V dalším pokračování zápasových rozborů se zaměříme na duel 16. kola extraligy U19, v němž aktuálně třetí Sokol pražský (11-5) nestačil v domácím prostředí na osmé prostějovské Orly (7-9) v poměru 51-60. A bude to hodně zajímavé povídání reprezentačního kouče mužů, neboť se dostane i na ofenzivu super týmu NBA z 90. let Chicago Bulls.

 


O PRŮBĚHU ZÁPASU
"Šlo o zajímavé utkání mezi dvěma koučovatelnými týmy s odlišnými herními styly, což pro mě bylo velmi zajímavé. Pro oba trenéry (Romana Bednáře (Sokol) a Petera Bálinta (Prostějov)) musela být velmi frustrující první půle, protože jejich celky hrály, jak měly, ale nedávaly koše, a to ani z dobrých pozic. Sokol i Prostějov byly pod 30 procenty úspěšnosti z pole. Prostějov to měl z trojek 10/1, domácí 5/1 a poločas skončil 21-22."

"Po změně stran už se akcí s úspěšným zakončením vyskytlo víc. I střelci už měli o něco vyšší úspěšnost, ale konečná čísla (35 ku 37), ani procenta šestek (55 ku 58) nebyla moc slavná. Tady bych doporučil hráčům "nocovat v hale". Na lepší střelbu jim prostě nestačí jen tréninky s týmem. Musí trénovat i sami a každý den si odstřílet mezi 300 a 500 pokusy. Pak se určitě zlepší."

 


O HŘE SOKOLA
"Sokol hraje stylem, který v Evropě na jakékoli úrovni málokdo používá. Jde o "hru tří hráčů", kde je cílem dát nejdřív míč dolů, a odtud pak zahájit další útok s následným pohybem všech hráčů. Je to velmi podobné, i když jistě ne na stejné úrovni, jako triangle offense Chicago Bulls z 90. let, kterou později praktikovali i Lakers a aktuálně Knicks - vždy ve spojení s Philem Jacksonem. V zámoří to využívají také některé univerzitní týmy. Tenhle styl při učení zabere dost času, než se dostane pod kůži, ale když funguje, vypadá pak hra skvěle, neboť pohyb hráčů je velmi harmonický."

"Problémem u triangle offense ale je, že hráčům mnohdy neumožňuje rozvíjet individuální dovednosti nebo nemohou ukázat všechny své přednosti. Právě tohle způsobovalo velké napětí mezi koučem Jacksonem a Michaelem Jordanem, který cítil, že nemůže naplno využít a ukázat svůj potenciál, o čemž Phil Jackson píše i ve své nejnovější knize."

"Dalším minusem je, že útoky trvají dlouho a tým tak má ve srovnání se soupeřem méně držeb míče. Na druhé straně je to herní styl, který z vás dělá lepší tým. Každý chápe, kam a jak se má hýbat, když zrovna nemá míč v ruce."

"Při zvážení všech faktorů si myslím, že pro mladé hráče je ideální vyvážený mix, kdy by triangle offense doplňovala i hra víc využívající dovedností hráčů."  

"Pokud bych to vztáhl k tomuto utkání, i přes praktikování triangle offense větší část bodů Sokola přišla z pick and rollů a ze hry 1 na 1. Přesto bylo fajn vidět, že tento útok někdo využívá."

"Z hlediska obrany se Sokol po daném koši nebo při každé vhodné příležitosti snažil o presink 2 na 2, aby hostům snížil čas na postupný útok. Tohle není po vstřelení koše jednoduché, ale domácí to prováděli velmi dobře."

"V obraně postupného útoku se Sokol snažil zavřít vymezené území proti nájezdům, což Prostějov donutilo do 25 střel zpoza oblouku. Bylo zřetelné, o co Sokolu v obraně jde, jeho problémem ale byla přehnaná výpomoc na hráče s míčem, která v této míře narušuje soudržnost obrany, a Prostějovu to dalo spoustu otevřených střel. Ten jich sice většinu neproměnil, ale během tří minut v druhé půlce několik takových střel trefil, přidal několik průniků pod koš a to rozhodlo zápas."

"V souhrnu Sokol hrál jako typický univerzitní tým v zámoří, samozřejmě ale ne s takovou intenzitou a s takovou atletičností hráčů."

 


O HŘE PROSTĚJOVA
"Tým Prostějova se opíral o typicky evropskou hru. Snažil se hodně běhat, ale v tomhle utkání se mu to příliš nedařilo. V útoku měl řadu pěkných systémů, a když neskončily střelbou, byly završeny průniky nebo pick and rolly, kdy ve většině případů byli 4 hráči vně oblouku a jen jeden uvnitř. Hosté touto hrou získali spoustu otevřených střel, které ale - až na ten rozhodující úsek - neproměňovali."

"V obraně se snažili vytlačovat hráče s míčem k základní lajně a nedovolit tak i díky výpomoci dlouhého hráče pronikání středem. To se jim celkem dařilo, na druhé straně Sokol nehrál mnoho pick and rollů."

"Prostějovu dělal problémy systém Sokola, který začínal UCLA cutem, a pokračoval side pick and rollem. Obrana tam včas nestíhala vytlačit hráče s míčem k základní lajně, což mělo za následek asi 6-8 bodů domácích. To není mnoho, ale při takto nízkém skore už je to znát víc."

"Celkově bych řekl, že tři čtyři nejlepší hráči Prostějova měli lepší individuální dovednosti než nejlepší hráči Sokola. To je ale dané stylem hry obou týmů."

 


O ZAJÍMAVÝCH HRÁČÍCH
"Hráčům, které považuji za zajímavé, se tento zápas příliš nevydařil, ale zmínit je musím. Z týmu Sokola to je především (15letý dvoumetrový forward) Marko Savič, z něhož může být zajímavý hráč. Dalšími jmény k zapamatování jsou (16leté křídlo) Michal Hartig a (18letý guard) Tomáš Gavenda. Z mužstva Prostějova mě zaujali (18letý křídelník) Marek Sehnal, (16letý rozehrávač) Martin Nábělek a (16leté křídlo) František Váňa."

 

 

 

HLAVNÍ PARTNEŘI ČBF

AirBank

AirBank
dělá bankovnictví jednodušeji, bez zbytečností a hvězdiček, férově a narovinu. Zkrátka takové, abyste se pro něj mohli rozhodnout i vy. www.airbank.cz

Kooperativa

KOOPERATIVA
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je druhou největší pojišťovnou na tuzemském trhu. Byla založena v roce 1991 jako první komerční pojišťovna na území bývalého Československa. www.koop.cz

Skupina ČEZ

Skupina ČEZ
ČEZ, a. s. je největší výrobce elektřiny v České republice a mateřská společnost Skupiny ČEZ, která sdružuje další desítky společností. Značka ČEZ představuje výrobce či dodavatele energií celkem v 7 zemích, a má tak silnou pozici mezi energetikami ve střední a jihovýchodní Evropě. Skupina ČEZ

Tipsport

TIPSPORT
Sázková kancelář Tipsport, největší sázková kancelář v České republice, specializující se na kurzové sázky (především na sportovní události), byla založena v květnu roku 1991. www.tipsport.cz

Hyundai

Hyundai
Hyundai je jihokorejský podnik, jehož výrobní náplní je strojírenská výroba, stavba lodí, chemická výroba, elektronika a výroba automobilů. V ČR v Nošovicích sídlí historicky první výrobní závod Hyundai v Evropě, označován jako jedna z nejmodernějších automobilek v Evropě. www.hyundai.cz

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER ČBF

ČT4

Česká televize je jedinou českou veřejnoprávní televizní společností poskytující své vysílání na území Česka. V současnosti ČT vysílá čtyři celoplošné programy (ČT 1, ČT 2, ČT Sport a ČT 24).Česká televize

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI ČBF

MF DNES

Mladá fronta DNES je největší seriózní deník v České republice. Čtenářům přináší aktuální a kvalitní zpravodajství, užitečné servisní informace i oddechové čtení ve specializovaných přílohách a časopisech.MF DNES

iDNES.cz

Zpravodajský portál iDNES.cz přinesl první zpravodajství uživatelům internetu v roce 1998. Dnes navštíví iDNES.cz měsíčně více než 6 milionů čtenářů. iDNES.cz nabízí obrovskou škálu obsahu, hlavní roli hrají zprávy z České republiky, ze zahraničí, z ekonomiky či s krimi tématikou a magazínové sekce zaměřené na muže či ženy.iDNES.cz

Český rozhlas

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická rozhlasová stanice. 24 hodin denně nabízí rychlý, kvalitní a komplexní informační servis o událostech doma i v zahraničí.Radiožurnál

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI ČBF

BigMedia

BigMedia je největším poskytovatelem venkovních reklamních nosičů na českém trhu venkovní reklamy.bigmedia.cz

Tvcom.cz

TVcom.cz - TVCOM spolupracuje s největšími sportovními svazy v České republice a diváci tak mohou sledovat všechna utkání vybraných soutěží na internetu (basketbal, fotbal, volejbal, florbal atd.).TVCOM

MarketUP

MarketUP
Firma zabývající se online marketingem a prodejem. Pro své klienty navrhují a realizují strategii, která bude mít maximální užitek.MarketUP

PARTNEŘI ČBF

Blažek

Společnost BLAŽEK PRAHA a.s. byla založena v roce 1992. V současnosti zaujímá přední místo mezi výrobci oděvů na českém trhu. Jejím hlavním předmětem činnosti je výroba a prodej pánských oděvů. Blažek

ČEPS

Zajišťujeme rovnováhu výroby a spotřeby elektřiny v každém okamžiku. Provozujeme, rozvíjíme a udržujeme elektroenergetickou přenosovou soustavu ČR.www.ceps.cz

Molten

Basketbalové míče MOLTEN – hrají se mnou mistři světa, olympijští vítězové, Kooperativa NBL, ŽBL i minižáci. Zkuste to i vy!!www.molten.cz

APS/NIKE

APS/NIKE
APS je celosvětovým držitelem licence na obuv Nike. Zabývá se marketingem, distribucí a prodejem top výrobků Nike pro některé sporty. www.athleteps.com

mondoworldwide

Mondoworldwide
Mondo Sport&Flooring vyvíjí, projektuje a vyrábí sportovní povrchy a zařízení pro vnitřní i venkovní plochy. mondoworldwide

EA Hotels

EuroAgentur Hotels & Travel, a.s. provozuje český hotelový řetězec působící na trhu cestovního ruchu a hotelnictví více než 27 let. 40 hotelů a resortů pod značkou EA Hotels najdete v nejatraktivnějších obchodních a turistických lokalitách České republiky, na Slovensku a v Ruské federaci. EA Hotels

Marienbad

Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s. jako jediná navazuje na bohatou tradici lázeňské péče v Mariánských Lázních. Marienbad

 

INSTITUČNÍ PARTNEŘI ČBF

FIBA

FIBA je mezinárodní organizace sdružující 213 národních basketbalových federací po celém světě. FIBA

Český olympijský výbor

Český olympijský výbor má dle olympijské charty rozvíjet a šířit olympijské ideály a zastupovat a zabezpečovat účast České republiky na olympijských hrách.ČOV

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží.MŠMT

Česká unie sportu

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení.ČUS

Asosiace školských sportovních klubů

Asociace školních sportovních klubů sdružuje fyzické a právnické osoby a jiné kolektivy, jejichž společným cílem je organizovat zájmovou tělovýchovnou a sportovní činnost dětí a mládeže na ZŠ a SŠ a ve školských zařízeních ČR.AŠSK

Konto Bariéry

Konto Bariéry
Našim cílem je zlepšení života handicapovaných občanů a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti. Pomáháme vracet lidi do života. Konto Bariéry

MMR

Vzniklo 1. listopadu 1996 a je ústředním orgánem státní správy mimo jiné ve věcech regionální politiky, politiky bydlení, rozvoje domovního a bytového fondu, nájmu bytů a nebytových prostor, územního plánování, stavebního řádu, vyvlastnění, investiční politiky, cestovního ruchu, veřejné dražby a pohřebnictví. MMR

Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT

Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT VSC